Soutěž o nejzajímavější leporelo

Soutěž o nejkrásnější leporelo probíhala od října 2014 do konce května 2015. Do soutěže se zapojila více než stovka dětí z 5 základních škol a 1 mateřské školy.

Všechny práce byly naprosto úžasné a nádherné - je vidět, že děti tomu věnovaly opravdu mnoho času. Používaly různé techniky jako kresbu uhlem, barvami a pastelkami, tvořily koláže. Kromě toho se také vzdělávaly, učily se o historii Havířova i hornictví. Velmi si vážíme snahy všech dětí i učitelů a ještě jednou děkujeme za jejich účast.

Vyhodnocení:

Do kategorie Mateřské školy se přihlásila MŠ Balzacova. Tato školka byla v dané kategorii jediným účastníkem, proto jsou její práce zároveň i vítězné. 

V kategorii 1. stupeň ZŠ jsme měli dva účastníky, a to základní školy Frýdeckou a Hrubínovou. Na 2. místě se umístila třída 2.A ze ZŠ Hrubínova, která své krásné uhlové kresby doplnila povídáním o hornictví nebo vzpomínkami členů rodiny na roky strávené na šachtě. Vítězné leporelo v této kategorii, nazvané Rok v Havířově, vytvořila třída 2.A ze ZŠ Frýdecká 

Do kategorie 2. stupeň ZŠ se přihlásilo nejvíce účastníků, a to jak skupinky, tak i jednotlivci. Na 3. místě se umístila Dominika Procházková z 9. třídy ZŠ Gorkého, která se při tvorbě leporela zaměřila na historii Dolu Dukla. Velké leporelo v podobě plakátu vytvořili žáci ze ZŠ Žákovská, na němž zachytili jednotlivé etapy výstavby města i práci horníků na okolních šachtách. Jejich práce se umístila na 2. místě. Nádherné leporelo vytvořili žáci 7.A ze ZŠ Hrubínova. Jejich práce zachycuje všední činnosti horníka od příchodu do práce až po sfárání a práci v dole, a to formou pohyblivých obrázků. Právě pro svou originalitu bylo toto leporelo vybráno jako vítězné. 

A protože si ceníme snahy ostatních dětí, ocenili jsme také děvčata ze 6. třídy ZŠ Jarošova – Hanu Polešovskou, Kristýnu Balogovou a Anetu Šilingerovou – které zachytily dějiny dolů Dukla a František.

 ---

Soutěž podpořila Nadace Landek. Děkujeme.

---

Fotografie

Kalendář akcí

Kontakt

Stálá výstavní expozice

Dlouhá třída 19
736 01 Havířov-Město

info@stalavystava.cz
Děkujeme našim partnerům
Programovali: SE-MO Data s.r.o.

Otevírací doba

Pondělí14.00-18.00
ÚterýZAVŘENO
Středa10.00-14.00
ČtvrtekZAVŘENO
Pátek10.00-14.00

Kontakt