Vzpomínky vysloužilých horníků

Velký zájem provázel slavnostní křest brožury Vzpomínky vysloužilých horníků aneb Veselé historky z hornictví 2, kterou vydala Městská knihovna Havířov ve spolupráci s Nadací Landek Ostrava a Klubem přátel Hornického muzea v Ostravě. Brožura volně navazuje na úspěšnou publikaci Grilování kuřat v dole vydanou v prosinci 2014. Původní autorskou dvojici Jaroslava Čihaře a Josefa Stružku nově doplnil Ing. Jaroslav Minka. Brožura obsahuje nejen veselé příhody ze šachty, ale také příběhy ze života lidí v Havířově. Publikace je doplněna množstvím veselých ilustrací Josefa Stružky. 

Slavnostní křest se konal v pondělí 17. října 2016 se ve Stálé výstavní expozici Historie psaná uhlímza účasti ředitelky Městské knihovny Havířov Ing. Dagmar Čuntové, ředitele Nadace Landek Ostrava Ing. Josefa Gavlase, vedení Klubu přátel Hornického muzea i samotných autorů publikace. Mezi více než šedesáti návštěvníky křtu nechyběli ostatní členové KPHM, členové Klubu hornických důchodců Dolu František, členové Klubu důchodců Dolu Dukla, bývalý ředitel Dolu Dukla Ing. Jaroslav Gongol, CSc. nebo Ing. Eduard Kolarz, jeden z nejstarších záchranářů, který zasahoval při velké havárii na Dole Dukla v roce 1961. O kulturní vložku se postarala studentka horního gymnázia Karolína Minková, která zahrála několik hornických skladeb na housle. 

Publikace byla vydána za finanční podpory Nadace Landek Ostrava a je neprodejná. Bude zařazena do fondu Městské knihovny Havířov a k dispozici bude také ve Stálé výstavní expozici Historie psaná uhlím.

Fotografie

Posluchačský sál byl plný hostůŘeditel Nadace Landek Ostrava Ing. Josef Gavlas a jeden z autorů Jaroslav ČihařPosluchačský sál byl plný hostůSlavnostní křest brožurySpoluautor Ing. Jaroslav MinkaStudentka horního gymnázia Karolína MinkováJaroslav Čihař rozdává brožuryPozvánka na křest brožury Vzpomínky vysloužilých horníků

Kalendář akcí

Kontakt

Stálá výstavní expozice

Dlouhá třída 19
736 01 Havířov-Město

info@stalavystava.cz
Děkujeme našim partnerům
Programovali: SE-MO Data s.r.o.

Otevírací doba

Pondělí14.00-18.00
ÚterýZAVŘENO
Středa10.00-14.00
ČtvrtekZAVŘENO
Pátek10.00-14.00

Kontakt