Výstavní expozice má nové panely

V pondělí 16. října se ve Stálé výstavní expozici Historie psaná uhlím uskutečnila vernisáž výstavy s názvem Poznej Havířov. Více než 40 návštěvníků si mohlo prohlédnout 10 nových výstavních panelů, zhlédnout krátký medailonek o Havířovu z roku 1968 a odnést si propagační brožurku shrnující nejpodstatnější informace o výstavě.

"Výstavní panely zachycují počátky budování města na přelomu 40. a 50. let minulého století, kdy do našeho regionu přicházely tisíce nových pracovníků ochotných setrvat v hornickém povolání výměnou za byt. Přinášejí také přehled nejzajímavějších návrhů, které byly zaslány do soutěže o název nového města, představují nejvýznamnější dominanty města, dávno zaniklé havířovské podniky, významná nákupní střediska a prodejny i oblíbená restaurační zařízení," láká návštěvníky Michaela Kroupová z havířovské knihovny, pod kterou expozice spadá.
 
"Poslední panel je věnován třem nejoblíbenějším kulturním akcím, kterými byly Havířov v květech, závody automobilů na Šenovském okruhu a závody motocyklů na Těrlickém okruhu. Výstavu pak doplňuje okolo 60 fotografií s dobovou tématikou, které jsme vybírali tak, aby zachycovaly nejen samotnou výstavbu města, ale především jeho občany a jejich všední radosti," doplňuje Kroupová.
 
Výstava je instalována ve stálé části expozice a je přístupná zdarma v pondělí od 14 do 18 hodin, ve středu od 10 do 14 hodin a v pátek od 10 do 14 hodin.
 
Na financování výstavy se podílela Nadace Landek Ostrava.
 
 

Kalendář akcí

Kontakt

Stálá výstavní expozice

Dlouhá třída 19
736 01 Havířov-Město

info@stalavystava.cz
Děkujeme našim partnerům
Programovali: SE-MO Data s.r.o.

Otevírací doba

Pondělí14.00-18.00
ÚterýZAVŘENO
Středa10.00-14.00
ČtvrtekZAVŘENO
Pátek10.00-14.00

Kontakt